http://obchod.servisinterieru.cz/
 

Navigace: SERVIS INTERIERU -> DOPLŇKY -> Alva Collection

Alva Collection

 
      

 
Prof. ak. arch. Jiří Pelcl (*1950), patří k našim předním designérům. Vystudoval architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a design nábytku na Royal College of Art v Londýně. Do povědomí domácí i zahraniční odborné veřejnosti a laického publika se výrazně zapsal založením umělecké skupiny ATIKA v roce 1987, která upoutala pozornost extravagantním autorským designem nábytku. O tři roky později založil vlastní studio ATELIER PELCL.
Jiří Pelcl se zabývá průmyslovým designem. Navrhuje nábytek a interiéry, sklo, porcelán pro řadu průmyslových podniků. Vedle vlastní práce v rámci studia ATELIER PELCL se věnuje pedagogickým povinnostem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde od roku 1997 vede ateliér Architektury a designu a v letech 2002 - 2005 zde působil jako rektor.
Pro TECHO Design Collection vytvořil design věšáku ALVA, který je součástí retrospektivní publikace Jiřího Pelcla SUBJECTIVE x OBJECTIVE. Premiéru měl na výstavě se stejným názvem v galerii Looshaus ve Vídni na jaře 2007.

   

 

Značky:

 
Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH, pokud není uvedeno jinak.

Strana: 1

 
 

 


Přihlásit


Zapomněli jste heslo?
Zadejte Váš e-mail a přihlašovací údaje Vám budou zaslány na Vaši e-mailovou adresu zadanou při registraci.


Košík je prázdný

Poslední navštívené zboží
  • Doposud jste žádné zboží nenavštívili.